Każdy dom ma własną, niepowtarzalną atmosferę. Mówi się, że wystarczy tylko przekroczyć próg, żeby poczuć dom. Co zrobić, jeżeli w naszym domu śmierdzi? Brzydki zapach nie zawsze ustępuje po gruntownym sprzątaniu, czasem trzeba czegoś więcej. Oto kilka domowych sposobów na pozbycie się brzydkiego zapachu. Z pewnością niejedna z tych rad okaże się pomocna, a nieproszony gość zniknie raz na zawsze z Twojego domu. Dowiedz się jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu w domu i powodzenia!

Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z lodówki?

Jeżeli z Twojej lodówki wydobywa się brzydki zapach w domu, możesz się go pozbyć na kilka sposobów:

a) do lodówki należy wstawić talerzyk z kilkoma łyżkami zmielonej kawy i pozostawić na kilka godzin. Brzydki zapach powinien zostać wchłonięty przez zmielone nasiona kawy.

b) zamiast kawy można na 24 godziny włożyć przekrojoną na pół cytrynę. Po upływie doby wyrzucamy cytrynę.

c) Włożenie kilku pogniecionych gazet do lodówki na kilka godzin także powinno pomóc na brzydki zapach

d) Jeżeli zapach jest naprawdę bardzo intensywny, to przed zastosowaniem powyższych metod należy umyć lodówkę roztworem sody oczyszczonej, która bardzo dobrze radzi sobie ze wszelkimi niechcianymi zapachami.

Przeczytaj również: Jak czyścić kabinę prysznicową domowymi sposobami?

Jak pozbyć się zapachu czosnku w domu?

Jeśli lubimy jeść czosnek, ale nie chcemy później zrażać do siebie ludzi nieprzyjemnym oddechem, możemy wykorzystać ten domowy sposób, aby zapobiec katastrofie. Zapach można złagodzić, lub całkowicie się go pozbyć, przez żucie goździków, imbiru, natki pietruszki lub przez ssanie ziaren kawy.

Aby pozbyć się zapachu czosnku z dłoni, należy je umyć w słonej wodzie i nawilżyć sokiem z cytryny.

Podobno pozytywne działanie ma także pocieranie dłoni przez kawałek aluminium.

Jak usunąć zapach cebuli z domu?

Brzydki zapach w domu - domowe-sposoby.plZapach cebuli może być równie nieprzyjemny jak zapach czosnku i równie skutecznie może odstraszać ludzi. Na szczęście i w tym przypadku na pomoc przychodzi prosty domowy sposób.

Pozbędziemy się z dłoni zapachu cebuli przez umycie ich solą w zimnej wodzie.

Jeśli nasze naczynia przesiąkły tym zapachem, pozbędziemy się go przez umycie ich papką powstałą przez zmieszanie soli z odrobiną zimnej wody.

Przy pozbywaniu się zapachu cebuli nie można stosować ciepłej wody, ponieważ ona może utrwalić niechciany zapach.

Przeczytaj również: Jak odświeżyć powietrze w domu i w mieszkaniu?

Jak pozbyć się zapachu ryb z domu?

Aby usunąć zapach ryby z rąk należy, tak jak w przypadku czosnku, umyć je w słonej wodzie, po czym nawilżyć sokiem z cytryny.

Jeśli zapach smażonej ryby ogarnął mieszkanie, najpierw należy umyć zabrudzone naczynia zimną wodą z sokiem ze świeżo wyciśniętej cytryny, a następnie ciepłą wodą. Aby usunąć ten uporczywy zapach z patelni, należy nacierać ją fusami po zaparzonej czarnej herbacie. Aby uniknąć nieprzyjemnego zapachu z samej potrawy, do smażonej ryby należy dodać kilka kropel soku z cytryny lub dodać obrany i pokrojony ziemniak.

Przeczytaj również: Jak nawilżyć powietrze w domu?

Jak usunąć brzydki zapach ze zmywarki?

Aby pozbyć się specyficznego zapachu wydobywającego się ze zmywarki, wystarczy w koszyku na sztućce wstawić do zmywaki plasterek cytryny.

Jak usunąć brzydki zapach z obuwia?

Często zdarza się, że mimo ciągłego czyszczenia i prania, obuwie dalej nieprzyjemnie pachnie.

Ratunkiem może być prosty domowy sposób, polegający na umieszczeniu w obuwiu 2 cytryn pokrojonych w plastry.

Ważne jest, aby cytryny pozostały w obuwiu przez 2 dni.

Brzydki zapach piekarnika

Aby pozbyć się brzydkiego zapachu należy nasmarować blachę olejkiem waniliowym i podgrzewać przy uchylonym piekarniku.

Inny sposób polega na umyciu wnętrza piekarnika roztworem sody oczyszczonej.

Brzydki zapach papierosów na ubraniach

Jeśli palimy lub spędziliśmy czas w zadymionym klubie i nasze ubrania przesiąkły zapachem papierosów, możemy się go pozbyć w bardzo prosty i naturalny sposób.

Ubranie należy powiesić nad wanną lub dużą miską, którą napełnimy bardzo gorącą wodą. Do wody dodajemy 4 szklanki octu. Parująca mieszanka wody i octu spenetruje włókna ubrania i usunie zapach papierosów.

Brzydki zapach (smród) spalenizny

Jeśli po niefortunnym przypaleniu potrawy w kuchni unosi się nieprzyjemny zapach spalenizny, możemy się go pozbyć przez gotowanie 5-cio procentowego octu. Zapach gotowanego octu zneutralizuje zapach spalenizny. Nie należy jednak gotować go zbyt długo, aby z kolei zapach octu nie stał się dominującą nutą zapachową w kuchni.

Jeśli potrawa długo się przypalała, musimy wyprać zasłony, umyć ściany i podłogi, wietrzyć pomieszczenie i gotować przez godzinę wodę z dodatkiem skórki z cytryny i z pomarańczy, z dodatkiem świeżo wyciśniętego soku z tych owoców.

Inny, bardzo stary, babciny sposób polega na tym, że do dużego garnka należy wlać zimną wodę i pozostawić w kuchni. Ponoć sposób jest skuteczny.

Oceń nasz artykuł: