Jak pozbyć się zapachu papierosów? Przede wszystkim szybko. Czy jest to możliwe? Naturalnie. Przekonaj się jak to zrobić i przeczytaj nasze skuteczne domowe sposoby na zapach papierosów.

1. Wyrzucanie

Pozbądź się wszelkich papierosów, cygaretek, cygar, niedopałków, brudnych popielniczek czy innych rzeczy, które mogłyby być źródłem nieprzyjemnego zapachu. Nie zgadzaj się na palenie w Twoim domu. Jeżeli posiadasz balkon, problem jest łatwy do rozwiązania. Przygotuj palących gości na to, że u Ciebie w domu pali się tylko na balkonie.

Przeczytaj również: Jak posprzątać pokój krok po kroku?

Jeżeli na dworze plucha, trudno, może zmniejszy to ich chęć zapalenia. Nie uginaj się.
Jeżeli balkonu nie posiadasz, nie pozwalaj palić przez okno. Tak naprawdę większość dymu i tak wleci do domu. Na większości klatek schodowych jest wyraźny zakaz palenia. Zatem, aby zapalić palacze będą musieli wybrać się na krótki spacer przed klatkę. Będzie to z korzyścią dla ich zdrowia – albo się przejdą albo zrezygnują z papierosa. Tak czy tak, będzie to czysty zysk.

2. Wietrzenie

Zapach papierosów - jak pozbyć się zapachu papierosów - domowe-sposoby.plOtwórz okna, zrób przeciąg. Pozwól powietrzu działać cuda i wypełnić pomieszczenie świeżością. Do pracy zaprząc możesz także wiatrak czy wentylator. Pamiętaj tylko o zabezpieczeniu okien i drzwi przed gwałtownym zamknięciem się.

3. Mycie i czyszczenie

Tutaj możliwości są przynajmniej dwie. Możesz w walce z zapachem papierosów użyć specjalnego sprayu, którego zadaniem jest zabijanie przykrych zapachów. Spryskaj nim wszystkie materiałowe powierzchnie i pozwól działać. Możesz także przygotować taki preparat samodzielnie, wykorzystując ulubiony olejek do aromaterapii (kupowany w sklepie z kadzidełkami). Pamiętaj jednak, aby nie przesadzić. Zarówno z intensywnością zapachu, jak i ilością wody, którą pokryjesz tkaniny.

Warto także umyć ściany. Dym wgryza się również w nie i może być źródłem nieprzyjemnego zapachu, choć już pozbyłaś się go ze wszystkiego innego.

4. Użyj odkurzacza

Odkurz wszystko, co tylko się da. To również pomoże wyeliminować brzydki zapach z mebli, dywanów, zasłon itp.

5. Zapal… świecę!

Na rynku dostępne są specjalne świeczki, których zadaniem jest maskowanie brzydkich zapachów w ogóle lub jedynie dymu papierosowego. Możesz zainwestować w taką świeczkę lub zapalić zwykłą świeczkę o silnym zapachu.
Innym sposobem na wypełnienie mieszkania przyjemnym zapachem jest pieczenie i gotowanie. Aromaty płynące z Twoich dań skutecznie poradzą sobie z jakimikolwiek resztkami dymu.

Pamiętaj! Nie uginaj się! Jeżeli przeszkadza Ci dym i jego zapach, nie pozwalaj pod żadnym pozorem palić w domu. Życzymy konsekwencji i, oczywiście, powodzenia!

Oceń nasz artykuł: