Jak wykazały niedawne badania, wielu z nas skarży się na brzydkie cienie pod oczami. I wcale nie mamy tu na myśli takich okazjonalnych, jakie przydarzają się imprezowiczom. Cienie pod oczami pojawiają się nagle, pod wpływem zmiany trybu życia czy diety. Są to sine, niebieskosine lub nawet fioletowawe odbarwienia w okolicach oczu. Pozbycie się ich nie jest łatwe – zazwyczaj doraźne środki sprawdzają się tylko tymczasowo. Jeśli jednak nie możemy sobie pozwolić na gruntowną przebudowę naszego trybu życia, a chcielibyśmy tylko lekko skorygować nasz wygląd, możemy wykorzystać niektóre domowe sposoby na cienie pod oczami.

Są naturalne, wygodne i tanie – z pewnością pomogą nam zredukować sińce pod oczami, a my będziemy wyglądać pięknie i świeżo.

Okład z herbaty na cienie pod oczami

Tak jak w przypadku opuchniętych oczu, herbata doskonała wpływa na przebarwienia i dodatkowo odświeża oczy.

Zaparzone i ostudzone torebki czarnej herbaty nakładamy na sińce na około 15 minut, po czym płuczemy oczy w chłodnej wodzie.

Okład z ziemniaka na cienie pod oczami

Ziemniakowi przypisuje się działanie odświeżające, rozjaśniające i ściągające. Z pewnością okaże się on pomocny w walce z cieniami pod oczami.

Schłodzonego ziemniaka tniemy na plasterki i kładziemy na powieki na 10 minut. Po tym czasie delikatnie przemywamy oczy chłodną wodą.

Okład z soku z ogórka na cienie pod oczami

Ogórek gruntowy trzemy na drobnej tarce, po czym odcedzamy sok. Następnie moczymy w nim waciki i nakładamy je na skórę pod oczami na 15 minut. Na koniec przemywamy oczy chłodną wodą.

Ogórek zielony ma właściwości odświeżające, nawilżające, ściągające i rozjaśniające. Często stosowany w okolicach oczu pomoże zredukować cienie pod oczami.

Oceń nasz artykuł: