Uciekając przed mroźną zimą, zamykamy szczelnie okna i rozkręcamy kaloryfery do maksimum. Niestety, jeśli nie wietrzymy codziennie mieszkania – a wielu z nas z obawy przed chłodem tego nie robi – powietrze w mieszkaniu może stać się bardzo suche. Możemy przez to cierpieć na katar i częste infekcje dróg oddechowych. Śluzówka potrzebuje odpowiedniego nawilżenia, dlatego powinniśmy zadbać o to, aby poziom wilgoci w pomieszczeniu był odpowiedni. Jeżeli zastanawiasz się Jak nawilżyć powietrze w domu? Sprawdź nasze skuteczne domowe sposoby na suche powietrze!

1. Połóż mokre ręczniki na kaloryfery

Jak nawilżyć mieszkanie - domowe-sposoby.plMokry ręcznik, położony na rozgrzanym kaloryferze, będzie uwalniał wilgoć do powietrza tak długo, aż wyschnie. Dlatego najlepiej wybierz grube ręczniki, żeby za szybko nie wyschły. Możesz je skropić ulubionym olejkiem eterycznym, np. o zapachu leśnym. Ręcznik trzeba co jakiś ponownie zmoczyć, aby cały czas nawilżał powietrze.

2. Nawilżanie powietrze w domu a miski z wodą

Możesz również ustawić na noc w różnych miejscach pokoju miski z wodą – najlepiej, żeby były szerokie, aby powierzchnia parująca była jak największa. Oczywiście dobrze by było, gdyby miski były wypełnione gorącą wodą, ponieważ ta intensywniej paruje, jednak jeśli masz w domu małe dzieci, lepiej nie ryzykować.

Przeczytaj również: Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu w domu?

3. Zawieszki na kaloryfery

W niektórych sklepach można dostać specjalne zawieszki na kaloryfery, które po napełnieniu wodą dostarczają powietrzu wilgoci.

Przeczytaj również: Jak odświeżyć powietrze w domu i w mieszkaniu?

4. Często wietrz mieszkanie!

Dobrze jest często wietrzyć mieszkanie w sezonie grzewczym. Przy zamkniętych oknach i rozgrzanych kaloryferach powietrze staje się szybko zatęchłe. Nie powinno się również za bardzo rozkręcać kaloryferów.

Oceń nasz artykuł: