Posiadanie domowego kota lub psa, wiąże się z problemem pozostawiającej sierści na różnych meblach lub ubraniach. Nie jest to bardzo szkodliwy problem, jednak drobne kłaczki lub włoski nie prezentują się zbyt dobrze. Zwłaszcza gdy ktoś nas odwiedza i zastaje je na fotelu na którym właśnie siedzi. Dla niektórych nie stanowi to przeszkody, jednak duża grupa ludzi uważa to za irytujące i sprawia wrażenie, że nikt nie dba o czystość domu. Oczywiście, nie każdy właściciel futrzaka ma z tym problem, są nieliczny, którzy nie muszą się z tym upierać. Lecz dla osób szukających pomocy i sprawdzonych rad przygotowaliśmy artykuł Jak pozbyć się sierści z ubrań?

Pierwszy sposób: Odpowiednia karma

Wiele osób nie jest o tym świadomych, jednak odpowiednia i zdrowa karma zawierającą kwasy omega-3 pomoże wzmocnić futro zwierzaka i zmniejszyć ilość wyleniałej sierści.

Drogi sposób: Szczotka dla zwierzaka

Jest ona podstawowym narzędziem, jednak wielu właścicieli zapomina o tym, że dobrze wyczesując sierść swojego kota lub psa można zmniejszyć problem zostawianej wszędzie sierści. Wyczesując regularnie martwą sierść przy pomocny odpowiedniego sprzętu, zmniejszymy powstający problem. Oczywiście grzebień bądź szczotka musi rzeczywiście zgarniać sierść, a nie wyłącznie ją głaskać, dlatego warto zainwestować coś droższego, ale bardziej skutecznego.

Jak pozbyć się sierści z ubrań gąbką?

Kotek - jak pozbyć się sierści - domowe-sposoby.plWydaje się on nieskuteczny, jednak zadziwiająco bardzo dobrze się sprawdza. Należy zaopatrzyć się w gąbkę i na sucho poruszać nią w różnych kierunkach po meblach, w ten sposób “wyczesując” sierść. Potem wystarczy namoczyć ją z ciepłej wodzie z dodatkiem mydła i wypłukać pod strumieniem zimnej wody a potem kontynuować czyszczenie. Należy robić tak po każdym użyciu aż do momentu uzyskania efektu czystości. To samo można zrobić z udziałem zwykłych gumowych rękawic.

Jak pozbyć się sierści z ubrań? Weź rolkę do ubrań!

Jest to dość oczywiste rozwiązanie, jednak wiele osób posiadających zwierzaki zapomina o tym. Rolka posiadająca klejącą powierzchnie, może skutecznie usunąć sierść nawet z obić krzeseł. Takie szczotki można spotkać praktycznie w każdym sklepie z akcesoriami do domu, przed kupnem należy jednak obeznać się, która będzie najbardziej skuteczna. Pierwszy lepszy model z niższej półki nie poradzi sobie z tym zadaniem, ponieważ nie będzie nawet mógł dobrze kleić.

Piąty sposób: Turboszczotka do odkurzacza

Posiadając odpowiednią końcówkę do odkurzacza można w szybki i łatwy sposób usunąć sierść. Zwykła szczotka w tym przypadku jest za słaba, należy użyć takiej ze szczotką, która pozbędzie się wszystkich kłaczków. Nawet twardych i ostrych, które często zostają na tapicerkach lub dywanach.

Szósty sposób: Płyn elektrostatyczny

Osobom nie znającym tego produktu, zaleca się zaopatrzenie w niego. Patrząc chociażby na opinie Golder - jak pozbyć się sierści - domowe-sposoby.plna różnych stronach internetowych, można uznać, że się sprawdza, dlatego warto by go użyć. Płynem elektrostatycznym spryskuje się tapicerkę lub tkaninę, tym samym zapobiegając jej elektryzowaniu dzięki czemu sierść nie będzie miała możliwości przyklejenia się do materiału. Jednak jeśli się tak stanie, to w łatwy sposób będzie można ją usunąć.

Siódmy sposób: Pralka z programem do zwierzęcej sierści

Na rynku są dostępne pralki z funkcją pupil, pomagającą rozprawić się z kłaczkami lubiącymi przywierać się do ubrań, koców, poszewek od poduszek lub innych możliwych do wyprania przedmiotów.
Posiadając pralkę z tym programem można skutecznie uporać się z tym problemem. Funkcja ta sprawia, że podczas prania, przedmioty włożone do pralki kilkakrotnie się wypłuczą a następnie intensywnie się odwirują. Powoduje to uleganie sierści, która odczepi się od tkaniny i pozbędzie się wszelakich kłaczków przywierających do niej.

Opisane wyżej metody są praktyczne i na pewno wiele miłośników futrzaków regularnie z nich korzysta. Nie trzeba wydać dużej ilości pieniędzy by kupić sprzęt mogący uporać się z problemem. Jednak warto zainwestować w przedmioty z wyżej półki, będące bardziej skuteczne a także wypróbować “domowe” sposoby i przekonać się czy są faktycznie dobre, tak jak jest napisane.

Oceń nasz artykuł: