Plamy z potu wyglądają wyjątkowo nieestetycznie. Jeszcze gorzej, jeśli używamy kremowego antyperspirantu, który może pod wpływem potu i wysokiej temperatury wniknąć głęboko w tkaninę. Aby mieć pewność, że dana plama na pewno zejdzie, warto wcześniej w odpowiedni sposób ją zaprać. Tylko jak? Przeczytaj nasz poradnik a dowiesz się jak usunąć plamy z potu domowymi sposobami. Życzymy powodzenia w walce, obyśmy znów nie spocili się za bardzo!

1. Jak usunąć plamy z potu na białej bawełnie?

Aby pozbyć się tej nieestetycznej plamy z potu, tkaninę pierzemy ręcznie w letniej wodzie z dodatkiem mydła i amoniaku (3 łyżeczki na 3 litry wody).

Po takim zabiegu możemy wyprać tkaninę tak jak zawsze.

2. Jak usunąć plamy z potu na kolorowej bawełnie?

Do miski napuszczamy letnią wodę, dodajemy ocet (4 łyżeczki na 3 litry wody) i pocieramy splamione miejsce.

Na koniec pierzemy w wodzie z dodatkiem proszku do prania.

Przeczytaj również: Jak usunąć plamy z trawy?

3. Jak usunąć plamy z potu na białym jedwabiu?

Miękka szmatkę należy nawilżyć zimną wodą, a następnie zamoczyć w sodzie oczyszczonej rozpuszczonej w wodzie, po czym szmatkę użyć do wyczyszczenia plamy.

Po wyczyszczeniu suszymy jedwab.

4. Kolorowy jedwab

Najpierw spieramy plamę wodą z dodatkiem mydła, a następnie wodą z amoniakiem (3 łyżeczki na 3 litry wody). Po wyczyszczeniu płuczemy czystą wodą i suszymy.

Nie stosować w przypadku jedwabu octanowego.

Przeczytaj również: Jak usunąć plamy z tłuszczu? 

5. Inne tkaniny

Dobrym, a zarazem prostym domowym sposobem na pozbycie się plamy z potu, jest zamoczenie tkaniny w wodzie z dodatkiem soli lub pocieranie plamy szmatką zwilżoną mieszanką wody i spirytusu w stosunku 1:1.

Po takim zabiegu tkaninę należy przeprać ręcznie i wysuszyć.

Oceń nasz artykuł: