Białe buty wprowadzają rewelacyjny efekt w naszych stylizacjach. Świetnie przełamują styl elegancki, nadając bardziej sportowy wydźwięk. Pasują także do kwiecistych sukienek, jeansów, dresowych ubrań. To idealne rozwiązanie na wiosenny look ! Decydując się na białe obuwie, mamy zazwyczaj obawy, czy zachowają one nieskazitelny wygląd. Niestety buty tego typu często ulegają zabrudzeniom i należy je często czyścić. Chcecie wiedzieć, jak skutecznie wyczyścić białe buty domowymi sposobami, aby cieszyć się perfekcyjnym odcieniem bieli? Oto przedstawimy Wam kilka metod, jak wyczyścić białe buty domowymi sposobami, dzięki którym Wasze buty odzyskają dawną „młodość”.

Co pomoże w wyczyszczeniu białych butów?

W czyszczeniu białych butów rewelacyjnie sprawdzą się środki, które możemy znaleźć w naszym domu lub w pobliskim sklepie spożywczym. Przedstawiamy w tym artykule za pomocą jakich produktów wyczyścimy białe buty.

Soda oczyszczona

Jeżeli macie problem z silnymi zabrudzeniami lub żółtymi plamami, świetnie sprawdzi się soda oczyszczona. Wystarczy użyć 2-3 łyżeczki tego produktu, wymieszanego ze szklanką wody. Ściereczkę lub delikatną szczoteczkę należy zamoczyć w przygotowanym roztworze i pocierać zabrudzenia. Następnie należy wytrzeć buty suchym ręcznikiem, chusteczką lub szmatką. Jeżeli buty posiadają sznurówki, najlepiej będzie je moczyć przez noc w sporządzonej mieszance.

Nadal nie wiesz, jak wyczyścić białe buty? Jesteśmy zachwyceni, działaniem sody oczyszczonej dlatego też zdradzimy Wam kilka sposobów na wyczyszczeniem obuwia z wykorzystaniem właśnie tego produktu w różnych konfiguracjach. Kolejną, skuteczną metodą na pozbycie się zabrudzeń jest połączenie sody oczyszczonej z octem w proporcji 1:1. Niezbędna będzie stara, miękka szczoteczka do mycia zębów, ale jeżeli nie posiadamy takiej w domu, wystarczy nam szmatka. Przygotowany preparat po nałożeniu go na zabrudzenia, należy zmyć niewielką ilością wody.

Płyn do mycia naczyń a białe buty

Kolejnym złotym środkiem do wyczyszczenia białych butów jest płyn do mycia naczyń. Niezwykle prosty i szybki sposób na pozbycie się zabrudzeń. Zwilżamy szmatkę i nakładamy na nią odrobinę płynu a następnie pocieramy miejsca, na których widoczne są plamy. Potem zwilżamy buty lekko wodą i pozostawiamy do wyschnięcia.

Sok z cytryny

Cytryna charakteryzuje się wielozadaniowością. Oprócz dobroczynnego wpływu na nasz organizm i pozbycia się nieprzyjemnych zapachów, nadaje się do usuwania uporczywych zabrudzeń. Sok z cytryny jest wspaniałym wybielaczem. Aby, skutecznie zlikwidować zanieczyszczenia na naszym obuwiu, warto przygotować mieszankę. Do szklanki wody dodajemy 3 łyżeczki soku z cytryny. Analogicznie do powyższej metody, delikatnie wycieramy zabrudzenie ścierką.

Pasta do zębów sposobem na białe buty

Uważam, że w łazience każdego z nas znajdzie się pasta do zębów. Producenci, zachęcają Nas do zakupu tych produktów, poprzez reklamowanie ich właściwości wybielające. Czy pasta do zębów również nadaje się do wyczyszczenia białych butów? Tak! Przekonajcie się sami. Metoda ta doskonale wybiela i doczyszcza najbardziej skłonne do zabrudzeń podeszwy butów. Nałóżcie na szczoteczkę do zębów odrobinę pasty oraz wodę i starannie szorujemy zanieczyszczenia.

Proszek do prania

Proszek do prania jest preparatem, który świetnie doczyszcza nasze ciuchy. Sprawdza się również w przypadku czyszczenia innych produktów m.in. butów. Do miski wystarczy wlać ciepłą wodę, dodać proszek do prania i gotowe. Namaczamy ścierkę w miksturze i czyścimy nią buty. Sznurówki możemy włożyć do miski z roztworem i pozostawić na jakiś czas. Po zakończonej czynności, obuwie należy przetrzeć czystą wodą. Nie zalecamy moczenia butów, ponieważ podczas schnięcia mogą pozostać żółte plamy.

Pranie białych butów w pralce

Metodą, która nie wymaga od Nas zbyt dużej ingerencji jest pranie w pralce. Sposób ten jest szybki i komfortowy Z obuwia należy wyjąć sznurówki. Buty najlepiej umieścić je w specjalnym worku, poszewce lub w skarpetach. Pomaga to uniknąć uszkodzeń mechanicznych. Pranie powinno się odbywać w temperaturze około 30ºC bez wirowania, z dodatkiem proszku do prania. Metoda ta nie sprawdzi się przy butach wykonanych ze skóry, zamszu. Przy tej metodzie czyszczenia butów, powinniśmy być ostrożni, ponieważ zbyt długa ekspozycja na wodę może powodować rozklejenie się butów i wiotczenie różnych elementów.

Jak zauważyliście, sposobów na czyszczenie białych butów domowymi sposobami jest wiele. Pamiętajmy o kilku kwestiach, które mają znaczenie w utrzymaniu czystości obuwia. Gdy zauważymy zabrudzenia, starajmy się w miarę szybko je usunąć. Powstałe zanieczyszczenia z biegiem czasu będą bardziej oporne na czyszczenie. Nadmierne namaczanie oraz suszenie na słońcu, może przyczyniać się do powstania nieestetycznych plam, trudnych do zlikwidowania. Starajmy się unikać takich czynności.

Oceń nasz artykuł: