Koloryzacja włosów to zabieg, na który decydujemy się pragnąc zmienić wizerunek, a także nadać włosom blask. Zabieg ten można wykonać samodzielnie jak i również przy pomocy drugiej osoby w zaciszu domowym. Pomimo, że samodzielna koloryzacja jest wygodna i szybka to nieodpowiednia aplikacja mieszanki może powodować zabarwienie powierzchni skóry, które często są trudne do usunięcia. Pragniemy aby koloryzacja była przeprowadzona jak najdokładniej, więc często zdarzają się ubrudzenia obszaru skóry w okolicach włosów, karku lub w innych miejscach i zapewne każda osoba, która próbowała tego zabiegu miała z tym problem. Trafiliście tutaj za pewne szukając odpowiedzi na pytanie, „czym i jak zmyć farbę do włosów ze skóry?” Istnieje kilka prostych domowych sposobów aby skutecznie usunąć nieestetyczne zabarwień, a poznasz je w dalszej części artykułu!

Preparaty na bazie tłuszczu

Podczas farbowania włosów, warto nałożyć na skórę preparaty na bazie tłuszczu ponieważ, mieszaniny koloryzujące świetnie się w nich rozpuszczają. Z domowej kosmetyczki sprawdzi się tłusty krem do twarzy, którego używamy na noc. Jeżeli w domu mamy oliwkę dla dzieci, to warto wykorzystać ją i posmarować miejsca najbardziej narażone na zafarbowanie. Kolejnym środkiem, który pomoże skutecznie usunąć plamy z farby ze skóry jest oliwa z oliwek (bez dodatków), którą znajdziemy w kuchni. Najprostszym sposobem będzie namoczenie płatków kosmetycznych podanymi wyżej preparatami i delikatne potarcie nimi w miejscach zabarwionych. Czynność tą można powtarzać, do momentu aż skóra będzie czysta.

Mydło rozpuszczone w ciepłej wodzie

Doskonałym sposobem na zmycie farby do włosów ze skóry jest rozpuszczenie mydła w wodzie. Najlepiej gdybyśmy miały w domu mydło antybakteryjne. Do małej miski należy wlać ciepłą wodę, dodać mydło i wymieszać, aż do połączenia się składników. Następnie w tym roztworze należy zamoczyć płatek kosmetyczny i pocierać nim skórę.

Preparaty do demakijażu

W kobiecej łazience znajdziemy preparaty do demakijażu twarzy są to m.in. mleczka, chusteczki, płyny dwufazowe, które bardzo często w składzie zawierają fazę tłuszczową. Rewelacyjnie zmywają nawet preparaty wodoodporne. Jeżeli zastanawiamy się czym zmyć farbę do włosów ze skóry, będzie to odpowiedni produkt. Nałóżmy preparat na zabarwione miejsce, odczekajmy chwilę a następnie zetrzyjmy niezawodnym płatkiem kosmetycznym.

Spirytus salicylowy lekarstwem na zmycie farby ze skóry

W domowej apteczce spirytus salicylowy jest niezbędnym produktem. Miejsca zabarwione farbą do włosów należy przetrzeć delikatnie wacikiem nasączonym spirytusem. Produkt ten może podrażniać skórę więc powinnyśmy używać go bardzo ostrożnie. Skóra po styczności z preparatami koloryzującymi jest bardziej wrażliwa, dlatego spirytus salicylowy może także wywoływać uczucie pieczenia. Po wykonanym zabiegu można nałożyć lekki krem aby zniwelować zaczerwienienie.

Lakier do włosów

Rewelacyjnym preparatem do zmywania farby ze skóry jest lakier do włosów. Jest produktem, który wyśmienicie się sprawdza w wybarwianiu plam powstałych po różnych kosmetykach. Wystarczy spryskać nim płatek kosmetyczny i przetrzeć kilka razy miejsce zabarwione farbą do włosów. Jest to bardzo szybki i skuteczny sposób na pozbycie się niechcianych plam.

Zastanawiacie się nadal czym i jak zmyć farbę do włosów ze skóry? Poniżej prezentujemy kilka nieszablonowych sposobów na pozbycie się plam na skórze powstałych w wyniku farbowania włosów.

Popiół z papierosów

Co należy zrobić aby pozbyć się plam pozostałych po farbie do włosów popiołem z papierosów? Najlepiej wziąć popiół w palce lub użyć ściereczki i delikatnie potrzeć miejsce, z którego chcemy się pozbyć niechcianych przebarwień. Jest to niekonwencjonalna metoda ale bardzo efektywna. Pamiętajmy, aby popiół nie był gorący oraz uważajmy aby nie dostał się do oczu.

Peeling kosmetyczny

Podczas wykonywania domowej pielęgnacji warto sięgnąć po peeling przeznaczony do skóry twarzy. Dzięki tym preparatom, lekko pozbywamy się wierzchniej warstwy skóry. Jest to również skuteczny sposób na pozbycie się przebarwień, powstałych podczas farbowania włosów.

Zmywacz do paznokci

Preparat ten może powodować podrażnienia dlatego należy uważać podczas jego stosowania. Sprawdzi się w przypadku ubrudzenia innych części ciała niż twarz. Nasączonym wacikiem przetrzyj ubrudzoną część ciała, a następnie zmyj ciepła wodą w celu pozbycia się preparatu. Zmywacze do paznokci często wysuszają skórę. Miejsce, które miało kontakt z tym preparatem należy posmarować tłustym kremem.

Polecamy zastosować którąś z powyższych rad, aby skutecznie i szybko zmyć farbę do włosów ze skóry. Im dłużej będziemy zwlekać tym trudniej będzie usunąć powstałe plamy, a skóra stanie się bardziej podrażniona.

Oceń nasz artykuł: