Każda kobieta marzy o tym, by mieć piękne i zdrowe włosy. Nie zawsze jednak dbanie o nie jest proste, zwłaszcza zimą, kiedy to warunki atmosferyczne mogą być bardzo szkodliwe. Wówczas trzeba wzmocnić ochronę oraz zrezygnować ze środków, które dodatkowo mogą pogorszyć ich stan. Co zatem robić, by w czasie zimy nasze włosy nie straciły blasku i witalności?

Odpowiednia pielęgnacja włosów zimą

Dbanie o włosy należy zacząć od odpowiedniej pielęgnacji. Trzeba się zaopatrzyć w szampon do odpowiedniego gatunku włosów i odżywkę, która działa regenerująco i ochronnie. Warto także od czasu do czasu położyć na włosy maseczkę, która głęboko je zregeneruje. Można postawić również na płukanki odżywcze do włosów, które są dostępne w każdej aptece lub przygotować sobie taki wywar z ziół we własnym domu.

Bardzo dobrze na włosy dział skrzyp polny, dlatego warto stosować go jako płukankę po każdym myciu głowy. W czasie, gdy ochrona włosów jest szczególnie ważna, lepiej zrezygnować z mechanicznego suszenia i układania włosów. Działanie suszarki lub prostownicy negatywnie wpływa na strukturę włosów, dlatego w zimie ich stan może się przez to pogorszyć.

Ochrona przed warunkami atmosferycznymi

Wzmacnianie włosów maseczkami czy odżywkami to oczywiście nie wszystko. Trzeba także pamiętać o odpowiedniej ochronie przed warunkami atmosferycznymi. Przede wszystkim należy zadbać o nakrycie głowy, ponieważ wiatr śnieg oraz mróz, mogą niekorzystnie wpłynąć na kondycję włosów. W dzisiejszych czasach czapka może oprócz ochrony być także ozdobą, poza tym wybór nakryć głowy jest naprawdę spory, więc każdy znajdzie dla siebie coś w czym się dobrze będzie czuł i wyglądał. Trzeba także pamiętać o tym, by nie wychodzić na dwór z wilgotnymi włosami, nawet jeśli mamy na głowie odpowiednie nakrycie, bowiem to nie tylko źle wpłynie na włosy, ale może się również przyczynić do pogorszenia stanu zdrowia.

Odpowiednia dieta na włosy

Aby odpowiednio zadbać o włosy, zwłaszcza zimą, trzeba stosować właściwą dietę. Posiłki powinny być zdrowe i zawierać dużo witamin oraz składników mineralnych. Dzięki odpowiednio zbilansowanej diecie nasze włosy staną się mocne i lśniące. Można także zadbać o suplementy diety tabletkach, które są dostępne w każdej aptece bez recepty.

Jeśli mimo wszystko nasze włosy w trakcie zimy stracą swój piękny wygląd, warto udać się do fryzjera i podciąć delikatnie rozdwojone i zniszczone końcówki, a raz w tygodniu użyć serum lub maseczki do zniszczonych włosów.

Oceń nasz artykuł: