Ślub jest bardzo ważnym i wyjątkowym wydarzeniem w życiu kobiety. Dlatego też każda z nas chciałaby tego dnia wyglądać zjawiskowo. Oprócz sukni ślubnej, welonu czy butów, bardzo ważna jest także fryzura, która z jednej strony powinna pięknie dopełniać całość, a z drugiej być wygodna. Czym zatem kierować się przy wyborze ślubnego uczesania?

Dobór fryzury do sukni, kształtu twarzy i sylwetki

Przede wszystkim wybierając odpowiednią fryzurę należy wziąć pod uwagę figurę, kształt twarzy oraz krój sukienki. Do klasycznej prostej białej sukni panie często wybierają loki. Jest to bardzo efektowna fryzura, ponieważ podkreśla zwiewność i delikatność, jednak nie nadaje się do każdego gatunku włosów. Jeśli nasze włosy są długie i z natury proste, rozpuszczone i pokręcone włosy mogą nie przetrwać, gdyż są za ciężkie. Poza tym takie uczesanie może przeszkadzać podczas całonocnej zabawy weselnej. Jeśli koniecznie chcemy pokręcić włosy, możemy to zrobić, a następnie je upiąć, a jedynie z przodu wypuścić kilka kosmyków, które pięknie podkreślą cała fryzurę. Obecne propozycje spiętych włosów są dużo bardziej korzystne. Kobieta w koku może wyglądać naprawdę twarzowo i modnie, a do tego będzie się czuła komfortowo.

Nowoczesne fryzury

Większość kobiet zapuszcza włosy na własny ślub, by móc z nich stworzyć piękne uczesanie, jednak są i takie, które systematycznie je obcinają. Nowoczesne fryzury są często asymetryczne co, mogłoby się wydawać, nie pasuje zbyt dobrze do białej, romantycznej sukni i welonu, jednak coraz więcej pań eksperymentuje z nietypowymi, wręcz awangardowymi fryzurami na własnym ślubie i wygląda to znakomicie. Każde włosy można stylowo ułożyć, pod warunkiem, że trafi się na odpowiedni salon fryzjerski

Fryzura próbna

Zanim podejmiemy ostateczną decyzję dotyczącą fryzury ślubnej, warto udać się do wybranego salonu fryzjerskiego, na próbne czesanie. Może się okazać, że nasz pomysł się nie sprawdzi i fryzurę trzeba będzie zmienić. W dniu ślubu nie będzie na to czasu, a jeśli przetestujemy uczesanie z odpowiednim wyprzedzeniem, będziemy mogły sobie pozwolić na ewentualne eksperymentowanie.

Warto poddać się kilku próbom układania ślubnej fryzury, by wybrać tę, która idealnie będzie do nas pasowała.

Oceń nasz artykuł: