Maseczki

Doskonałym sposobem na poprawę wyglądu naszej skóry są maseczki do ciała. Największą popularnością cieszą się maseczki do twarzy. Mogą one być wykonywane w gabinetach kosmetycznych lub w zaciszu własnego domu z zakupionych, gotowych specyfików lub tych zrobionych przez nas samych.

Maseczki do twarzy zwykle wykonywane są przez kobiety, choć w dzisiejszych czasach także i niektórzy panowie pozwalają sobie na tego typu zabiegi. Wykonanie maseczki we własnym zakresie nie jest niczym skomplikowanym. Jeśli chcemy mieć pewność, że stosujemy wyłącznie naturalne składniki, przygotujmy taką maseczkę sami. Składniki, które będą nam potrzebne zależeć będą od tego, jaki mamy typ cery i jakiej maseczki potrzebujemy.

Jeśli jednak nie mamy czasu na robienie domowych specyfików, możemy zakupić w aptece lub w większości sklepów kosmetycznych gotowe mikstury do odpowiedniego typu cery. Dużą popularnością cieszą się maseczki regenerujące i rozświetlające. Są one najczęściej stosowane, by zregenerować zmęczoną skórę twarzy. Równie chętnie kupowane są maseczki do cery trądzikowej lub cery naczynkowej.

Ostatnimi czasy pojawia się coraz więcej maseczek przeciwzmarszczkowych, które są doskonałym uzupełnieniem kuracji kremami. Są one niedrogie, a poza tym stosuje się je najwyżej dwa razy w tygodniu, więc ich użycie nie jest uciążliwe.

Maseczki regenerujące i głęboko oczyszczające są natomiast doskonałym ratunkiem, gdy potrzebujemy dodać naszej skórze kolorytu i zniwelować efekty zmęczenia, np. po nieprzespanej nocy. Aby poczuć ogólną poprawę wyglądu skóry twarzy i szyi zaleca się stosowanie maseczek regularnie w każdym tygodniu.

Jeśli marzymy o bardziej profesjonalnej ochronie skóry, możemy skorzystać z zabiegów upiększających wykonywanych w gabinetach kosmetycznych. W takich miejscach będziemy mogli zadbać o naszą cerę pod okiem wykwalifikowanej kosmetyczki, która nałoży nam na twarz maseczkę odpowiednio dobraną do danego typu cery. Niestety taka przyjemność wiąże się z większym kosztem niż w przypadku wykonywania maseczek na własną rękę, jednak czasem warto oddać się w ręce profesjonalisty i zapewnić sobie odpowiednio dobraną pielęgnację.

Oceń nasz artykuł: