Przed przystąpieniem do zabiegów pielęgnacyjnych zawsze należy odpowiednio przygotować skórę. Po pierwsze koniecznie trzeba wykonać test uczuleniowy. Taki test polega na tym, że nakładamy preparat (maseczkę, peeling, etc.) na delikatną część skóry za uchem lub na wewnętrznej stronie przegubu dłoni. Po 20 minutach preparat zmywamy i obserwujemy skórę, czy nie pojawiły się na niej przebarwienia, wypryski, czy nie swędzi. Taki test wykonujemy przynajmniej godzinę wcześniej.

Jeśli nie jesteśmy uczuleni na żaden składnik maseczki/peelingu, możemy przystąpić do właściwego zabiegu pielęgnacyjnego.

Spis treści

Maseczki

Skórę twarzy i dekoltu należy zawsze odpowiednio przygotować do zabiegów pielęgnacyjnych. Przede wszystkim należy wykonać staranny demakijaż, umyć i osuszyć skórę. Następnie należy odpowiednio rozgrzać skórę, aby otworzyły się pory. Dzięki temu skóra będzie bardziej chłonna na zawarte w maseczkach składniki odżywcze.

Najlepiej jest wykonać tzw. parówkę, czyli wystawić twarz na 10-15 minut na działanie pary wodnej. Można nachylać się nad naczyniem z parującą wodą. Po tym czasie skóra z pewnością będzie optymalnie rozgrzana i gotowa do przyjęcia dobroczynnych składników odżywczych zawartych w maseczce.

Innym sposobem jest przyłożenie do twarzy (lub dekoltu) ręcznika zwilżonego gorącą wodą. Trzeba jednak uważać, aby ręcznik nie był zbyt gorący, bo możemy się oparzyć. Okład trzymamy około 15 minut.

Jeśli masz skórę wrażliwą, pamiętaj, że rozgrzewanie skóry zwiększa jej wrażliwość na składniki maseczki.

Należy również pamiętać, że po skończonym zabiegu pielęgnacyjnym i zmyciu maseczki ważne jest ponowne zamknięcie porów. W tym celu przemyj twarz zimną wodą.

Peelingi

W przypadku peelingów nie poleca się wcześniejszego rozgrzewania skóry. Peeling ma na celu „zdrapanie” martwej warstwy naskórka, dlatego rozgrzewając skórę możemy ją niepotrzebnie narazić na podrażnienie.

Oceń nasz artykuł: