Problem przetłuszczających się włosów dotyczy bardzo wielu osób. Jest to męczący kłopot, zwłaszcza gdy, gdy ma się włosy długie, ponieważ szybkie przetłuszczanie się wiąże się z koniecznością częstego mycia głowy. Przyczyn przetłuszczania się włosów może być kilka, najważniejsze, aby znaleźć tę odpowiednią i zastosować właściwe preparaty do pielęgnacji i stylizacji. Sprawdź nasze domowe sposoby na przetłuszczające się włosy.

Podstawą w pielęgnacji włosów jest wiedza o tym, że to nie same włosy się przetłuszczają, ale skóra głowy i to ona owej pielęgnacji podlega. Wydziela ona serum, które następnie jest rozprowadzane po włosach za pomocą czesania lub dotykania i wówczas włosy zyskują wygląd przetłuszczonych. Powodem tego problemu mogą być zaburzenia hormonalne lub okres dojrzewania.

Czasem jednak przetłuszczanie się włosów jest spowodowane złą pielęgnacją. Jeśli zmagamy się z takim problemem, powinniśmy przede wszystkim zadbać o odpowiedni szampon do mycia włosów. Powinien on być dostosowanych do włosów przetłuszczających się oraz do częstego mycia. Do tego można zakupić odżywkę jednak taką, która nie obciąża włosów. Najlepiej zakupić preparaty z tej samej linii produkcyjnej i o tym samym zapachu.

Przetłuszczające się włosy należy myć często, jednak najlepiej nie częściej niż co drugi dzień. Podczas mycia starajmy się nie puszczać zbyt gorącej wody, która pobudza wydzielanie serum. Myjmy włosy w temperaturze letniej, która dodatkowo sprawi, że po wysuszeniu będą lśniące.

Wysoka temperatura jest również niewskazana podczas suszenia. W okresie wiosenno-letnim możemy włosy pozostawić same do całkowitego wyschnięcia, natomiast, gdy musimy je wysuszyć mechanicznie, starajmy się użyć suszarki z chłodnym strumieniem powietrza.

Unikajmy też lokówek i prostownic, jeśli takie układanie włosów nie jest konieczne. Jeżeli przetłuszczające się włosy sprawiają nam kłopot, możemy co jakiś czas stosować po myciu ziołowe płukanki. Taki napar jesteśmy w stanie przygotować sami z własnych ziół. Jeśli jednak ich nie posiadamy, możemy kupić w aptece gotowe mikstury.

Sekret walki z problemem może także tkwić w diecie. Spróbujmy zmienić system odżywiania, jeśli dotychczas nie należał on do najzdrowszych. Starajmy się jeść dużo warzyw i owoców oraz pić niegazowaną wodę mineralną.

Mocno przetłuszczające się włosy są wyjątkowym kłopotem, dlatego, jeżeli żadne z powyższych metod nie są w stanie pomóc, odwiedźmy dermatologa, który określi jaka jest przyczyna kłopotów z włosami oraz przepisze odpowiednie preparaty zwalczające nadmierne ich przetłuszczanie się.

Oceń nasz artykuł: