Relaks

domowe sposoby na chrapanie

Głośne chrapanie partnera lub partnerki potrafi doprowadzić do szału. Czasami rozwiązanie problemu jest banalnie proste, pomaga zmiana pozycji podczas snu. Jeśli jednak nagminne chrapanie zaburza Waszą harmonię, mamy nadzieję że nasze domowe sposoby na chrapanie pomogą Wam pozbyć się problemu.

zimowa-chandra

Chandra - czyli sezonowe zaburzenia nastroju może dotknąć każdego. Jeśli wpadasz w fatalny i depresyjny nastrój, szczególnie zimą (grudzień, styczeń, luty), gdy dni są bardzo krótkie, brakuje światła słonecznego, mamy domowe sposoby, które pomogą pozbyć się tego stanu. Pamiętajmy jednak, że jeśli objawy się nasilają, mamy skrajnie niski poziom energii, nie możemy normalnie funkcjonować - zalecana jest wizyta u lekarza.

delegowanie-obowiazkow

Jednym z zadań dobrego menadżera jest umiejętność delegowania obowiązków, a więc wyznaczania konkretnych zadań konkretnym osobom. Nie ma powodu, żeby to Ty była odpowiedzialna za wszystko, co się w domu dzieje. Zwłaszcza jeżeli nie jesteś jego jedynym mieszkańcem. Rozdziel obowiązki i ciesz się czystym domem i większą ilością czasu dla siebie.

ergonomia

Czym jest ergonomia? I czy rzeczywiście powinniśmy ją wyznawać? (Oczywiście, w sensie metaforycznym, nie dosłownym). Postaramy się odpowiedzieć na te pytania i pomóc Ci sprawić, by Twój dom stał się bardziej ergonomiczny.

pamiec

Każdego z nas czasem dopada wrażenie posiadania czegoś na końcu języka. Wraz z wiekiem, przemęczeniem i stresem tracimy naturalne zdolności koncentracji, łączenia faktów czy przywoływania ich z pamięci. Nie da się tego procesu zatrzymać całkowicie, można go jednak znacząco spowolnić i dłużej cieszyć się dobrą pamięcią. Wystarczy ją ćwiczyć.

sleep2

Każda kobieta od czasu do czasu potrzebuje zapomnieć o codziennych obowiązkach i oddać się choć kilku chwilom dla relaksu. Czy jest w ogóle na to szansa? Odpocząć i zrelaksować się można na bardzo różne sposoby.

spokojny-sen

Odpowiednia dawka snu jest podstawą udanego relaksu. Po ciężkim, pełnym wrażeń dniu potrzebujemy odrobiny spokoju oraz wyciszenia, a sen odpręża najlepiej. Niestety coraz więcej osób nie dostarcza swemu organizmowi odpowiedniej dawki snu, co przekłada się na problemy z koncentracją i uczucie senności w ciągu dnia. Jak zatem zapewnić sobie spokojny sen?

walentynki

Po wielu latach mieszkania w domu, w którym od nowości nic nie było zmieniane przychodzi potrzeba wprowadzenia odrobiny innowacji. Nie jest tu mowa o generalnym remoncie, ale o zastosowaniu kilku dodatków, które sprawią, że stare pomieszczenie zyska nowy, przyjemniejszy wygląd.

urodziny-dzieckaDzień urodzin jest dla najmłodszych dniem wyjątkowym. Dzieciaki dostają wówczas masę prezentów, zjeżdża się najbliższa rodzina oraz znajomi, a poza tym wszyscy są dla siebie mili. Warto w tym dniu pomyśleć nie tylko o oryginalnym i sprawiającym dziecku radość prezencie, ale także o zorganizowaniu szampańskiej zabawy.

sylwester

Ostatni dzień w roku, to doskonały moment na zorganizowanie iście szampańskiej zabawy w gronie przyjaciół lub wyjazd na zasłużony odpoczynek. Warto z odpowiednim wyprzedzeniem zadbać o ustalenie szczegółów dotyczących organizacji tego dnia, ponieważ wiele sal balowych oraz miejsc noclegowych ma wyczerpany limit miejsc. Oto jakie są sposoby na spędzenie tej wyjątkowej nocy w roku.