Bilety kupione, paszport od kilku dni leży przygotowany, odliczanie. Dzień przed następuje ten moment, kiedy trzeba spakować walizkę. Wbrew pozorom nie zawsze jest to łatwe, zwłaszcza panie często mają duży problem aby spakować się do małej walizki. W dzisiejszym artykule przedstawimy kilka sposobów, aby szybko i sprawnie spakować swój bagaż.


Wybierz odpowiedni bagaż

Wybierz odpowiednią walizkę. Większość ludzi uważa, że każda walizka jest podobna. Nic bardziej mylnego! Wszystko zależy od rodzaju oraz celu podróży.

Inny bagaż weźmiemy na wakacje all inclusive, inny na spotkanie biznesowy a jeszcze inny na podróż dookoła świata. Duży bagaż na kółkach utrudniałby długą, samotną podróż, natomiast w plecaku nie zmieściłby się garnitur lub kilka sukienek na spotkania z ważnymi klientami.

Jeśli wybierasz się na klasyczne wakacje – weź walizkę, która posiada przegródki. Ułatwi to porządek w bagażu, natomiast jeśli wybierasz się na trekking to lepiej zainwestować w praktyczny oraz wygodny plecak.

Przygotuj sobie listę

Zwłaszcza, gdy jest to bardzo ważna dla ciebie podroż to dobrze jest, nawet kilka dni wcześniej przygotować sobie listę najważniejszych rzeczy, które musisz zabrać. Ułatwi to nie tylko pakowanie, ale zmniejszy stres, że kolejny raz o czymś zapomniano. Jeśli na liście masz wiele rzeczy, a bagaż wydaje się zbyt mały – zapisz je w odpowiedniej kolejności, aby droga eliminacji była prostsza.

Weź ze sobą tylko to, co faktycznie jest potrzebne

Ten punkt przede wszystkim skierowany jest do pań, bowiem to one zabierają niezliczoną ilość ubrań, butów czy strojów kąpielowych na wakacje.

Warto się zastanowić czy nie wystarczą dwie pary butów, zamiast dziesięciu. W większości miejsc na świecie wszystko można kupić – od ubrań po kosmetyki. Jeśli koniecznie chcesz zabrać ze sobą szampon lub odżywkę do włosów – weź ją w formacie podróżnym. Zaoszczędzi to wiele miejsca oraz cennych kilogramów. Warto upewnić się w twoim hotelu są ręczniki lub suszarka.

Torby próżniowe

Torby próżniowe są szczególnie cenne dla podróżników, których jedyny bagaż to plecak. Przede wszystkim dzięki nim ubrania zajmą o wiele mniej miejsca, jest to szczególnie ważne, jeśli nie ma się dużej walizki. Ponadto ułatwiają one utrzymanie porządku w bagażu.

Wykorzystywanie przestrzeni

Ten punkt, również jest istotny dla osób, które chcą zabrać maksymalnie dużo rzeczy. Warto wykorzystać każdą przestrzeń. Bierzesz wygodne buty na trening? Włóż do środka kilka par skarpetek. Wypełnianie pustych przestrzeni wbrew pozorom pozwoli zabrać o wiele więcej rzeczy, kosmetyków czy ubrań.

Mądrze pakuj rzeczy

Podczas pakowania warto wszystkie największe oraz najcięższe rzeczy ułożyć na samo dno. Jeśli bierzesz ze sobą awaryjny ręcznik – również rozłóż go na dnie lub zwiń w rulon. Warto układać rzeczy od najcięższych do najlżejszych. Ułatwi to utrzymanie porządku. Ponadto ubrania zajmują mniej miejsca jeśli je zwiniemy zamiast układać w kostkę.

Najcenniejsze rzeczy warto mieć przy sobie.

Jeśli posiadasz bagaż podręczny oraz ten w luku bagażowym to wszystkie cenne przedmioty postaraj się włożyć do walizki podręcznej.

Niestety na lotniskach zdarza się, że bagaż zostaje uszkodzony lub zgubi się. A przecież nikt nie chce, aby nowy aparat czy laptop został uszkodzony

Podsumowanie

Pakowanie bagażu to przemyślana operacja, warto przygotować się do niej kilka dni przed. Zmniejszy to stres, a przy okazji zwiększa szansę, że najważniejsze rzeczy będą zabrane. Pamiętaj, że większość rzeczy można dostać na miejscu, często za niższą cenę. Nie warto zabierać wszystkiego, co wpadnie nam ręce. Należy pamiętać, że odrobina wolnego miejsca w walizce przyda się, aby przywieźć drobiazgi z podróży. Aby podróż przebiegła bez problemów – lepiej zważyć bagaż przed. Jeśli nie masz możliwości zrobić tego w domu, to na każdym lotnisku jest dostępna waga, z której możesz skorzystać. Dopłata za dodatkowe kilogramy może okazać się bardzo droga, a wręcz nieopłacalna.

Oceń nasz artykuł: