Ulubiona biała koszula czy zwiewna letnia sukienka nie nadają się do noszenia, ponieważ widnieją na nich nieestetyczne żółte plamy pod pachami? Nie przejmujcie się – stosując się do naszych wskazówek, garderoba prędko wróci do Waszych łask! Zobaczcie, jak usunąć żółte plamy pod pachami na ubraniach!

Domowe sposoby na plamy pod pachami

Pewnie zdążyliście zorientować się, że wszystkie nasze porady dotyczą domowych rozwiązań rozmaitych problemów i, zamiast polecać gotowe mikstury chemiczne, wolimy podsunąć Wam pomysły na naturalne środki czystości.

Domowe mieszanki nie tylko są o wiele delikatniejsze dla sprzętów domowych czy ubrań, są także łagodniejsze dla ludzi i nie stwarzają ryzyka zatrucia czy alergii! Ponadto chyba każdy z Was posiada w domu takie składniki jak ocet czy sól 🙂 Dzisiaj również chcemy przedstawić Wam, jak usunąć żółte plamy pod pachami bez chemii! W zależności od wyboru metody potrzebne będą:

  • ocet kuchenny
  • soda oczyszczona
  • sól
  • woda
  • pasta do zębów
  • aspiryna
  • sok z cytryny

Ocet na żółte plamy pod pachami

Ocet kuchenny ma nieskończenie wiele zastosowań – sprawdzi się zarówno do odkamieniania armatury, udrożniania rur, jak i do usuwania żółtych plam pod pachami! Jak to zrobić? Wystarczy, że do miski, brodzika czy wanny wlejecie ciepłą wodę oraz ocet i pozostawicie w niej ubrania przez około godzinę. Po upływie wskazanego czasu całość wypierzcie w pralce według zaleceń producenta.

Zaletą wykorzystania octu jest to, że doskonale sprawdzi się w przypadku żółtych plam na białych, jak i kolorowych ubraniach, a także poradzi sobie z białymi plamami po dezodorancie! Mało tego – upora się z nieprzyjemnym zapachem potu, który często utrzymuje się, mimo prania w kupnych detergentach.

Soda oczyszczona i ocet

Kolejną niezawodną mieszanką, która znajdzie swoje zastosowanie tak w kuchni, łazience, jak i naszej garderobie to połączenie sody oczyszczonej i octu. Aby usunąć żółte plamy pod pachami na ubraniach, należy namoczyć plamę w occie, a następnie obficie posypać ją sodą. Uważajcie – mieszanka ta jest skuteczna, a zarazem wybuchowa 🙂 Po wszystkim wrzućcie ubrania do pralki i wypierzcie zgodnie z zaleceniami widniejącymi na metce.

Podobnym sposobem na wywabienie nieestetycznych plam jest mieszanka octu i soli kuchennej – wystarczy, że połączycie te dwa składniki w proporcji 1:1 i dodacie do ciepłej wody, w której moczycie ubrania. Jeżeli plamy są wyjątkowo uporczywe – potraktujcie je szczoteczką i kilkukrotnie powtórzcie powyższe zabiegi. Pamiętajcie jednak, aby na koniec dokładnie wypłukać domowe składniki, wrzucając elementy garderoby do pralki. Do wywabiania żółtych plam pod pachami niezawodne okażą się również takie domowe składniki jak sok z cytryny, rozgnieciona aspiryna, a nawet woda utleniona.

Jak usunąć żółte plamy pod pachami pastą do zębów?

Możemy się założyć, że będąc w podróży, nie macie przy sobie octu kuchennego, sody oczyszczonej, ani żadnego z powyższych produktów, ale na pewno zabraliście ze sobą pastę do zębów! Przyda się ona do usunięcia żółtych plam pod pachami! Musicie tylko nanieść ją na zabrudzenie, a następnie rozetrzeć szczoteczką i pozostawić na kilka minut, po których zapierzecie plamę w rękach lub jeżeli to możliwe, wrzucicie ubranie do pralki.

Radzimy nie stosować tej metody w przypadku kolorowych past do zębów, ponieważ biała koszulka może wchłonąć intensywnie niebieski, fioletowy czy zielony barwnik. Jeśli macie pod ręką tabletki do czyszczenia protez – również przydadzą się Wam do usuwania żółtych plam! Należy rozpuścić je w ciepłej wodzie i zamoczyć w mieszance koszulkę. Powinno pomóc!

Czy da się zapobiec żółtym plamom pod pachami?

Oczywiście łatwiej jest zapobiegać, niż gimnastykować się z wieloletnimi i czasami, niestety, niemożliwymi do usunięcia żółtymi plamami, dlatego na koniec artykułu radzimy, jak uniknąć żółtych plam od potu! Po pierwsze, od razu po zdjęciu białej koszuli, namoczcie ją w wodzie, możecie do całości dolać octu – świeże zabrudzenia dużo łatwiej wywabić niż te kilkuletnie! Po drugie – stosujcie delikatniejsze antyperspiranty oraz zanim założycie koszulę, poczekajcie, aż dezodorant wyschnie. Po trzecie – nie zaprasowujcie żółtych plam pod pachami żelazkiem – wysoka temperatura tylko utrwali zabrudzenie, z którym może nie poradzić sobie już żaden domowy sposób, ani gotowy wybielacz.

Dajcie znać, czy nasze domowe sposoby na to, jak usunąć żółte plamy pod pachami na ubraniach poskutkowały!

Oceń nasz artykuł: