Zdrowie

domowe sposoby na nadciśnienie

Nadciśnienie tętnicze to coraz powszechniejsze schorzenie – co szczególnie istotne – nie dotyczy ono jedynie osób starszych, odnotowywana jest zwiększająca się zachorowalność również u osób młodych.

domowe sposoby na ból stopy

Niekiedy stopy bolą z tak oczywistych powodów, jak grzybica, odciski czy wrastające w skórę paznokcie. Jeśli jednak przyczyną dyskomfortu jest zwykłe zmęczenie lub niewygodne buty, może się okazać, że najlepszymi lekarstwami są woda (zimna lub ciepła, z ziołowymi naparami lub bez nich) i masaż. Jeśli nie mamy nikogo, kto zechciałby wymasować nam stopy - poniżej zamieszczamy kilka prostych domowych sposobów na obolałe stopy.

domowe sposoby na ospę wietrzną

Ospa wietrzna to dolegliwość, którą przechodzi większość dzieci. Zwykle nie trwa dłużej niż 2 tygodnie - ale tygodnie te ciągną się jak wieczność. Jeśli ospie wietrznej towarzyszy ból, należy sięgnąć po paracetamol (nie po aspirynę). Gdy nie jesteśmy w stanie znieść swędzenia - warto spróbować chłodnych kąpieli albo łagodnych środków antyhistaminowych. Poniżej kilka pożytecznych domowych sposobów, które pomogą przetrwać ten męczący czas!

domowe sposoby na gorączkę

Okres późnej jesieni nie zostawia na nas suchej nitki – nie tylko w kontekście opadów deszczu, ale także w sensie zdrowotnym. Kaszel i katar to dolegliwości, które – mimo całej swojej dokuczliwej postaci – nie umożliwiają codziennego funkcjonowania. Ale nie sposób pracować i zajmować się domem, gdy do objawów dołącza się gorączka. Czy można ją pokonać, używając domowych sposobów?

zęby u dzieci

Mówi się, że gwarancja na zęby wygasa wraz z ukończeniem 50 roku życia. Można ją jednak znacząco przedłużyć. Należy zacząć dbać o zęby od najmłodszych lat, zaczynając już przed ich pojawieniem się. Proponujemy sprawdzone sposoby na higienę jamy ustnej u najmłodszych.

domowe sposoby hemoroidy

Hemoroidy to nierównomiernie rozszerzone naczynia krwionośne umiejscowione wokół odbytu. Na powstanie hemoroidów może mieć siedzący tryb życia, ciąża, zaparcia oraz wiek. Ta dolegliwość bardzo często jest problemem, ale ludzie wstydzą się iść z hemoroidami do lekarza. Przedstawiamy domowe sposoby, które pomogą pozbyć się hemoroidów.

wysoki cholesterol

Jeżeli jednak chcemy uniknąć zatkania tętnic - powinniśmy je oczyszczać, obniżać stężenie choresterolu we krwi. Nie każdy cholesterol jest szkodliwy. To cholesterol o niskiej gęstości (LDL) odkłada się w naczyniach krwionośnych i może prowadzić do ich zatoru. Natomiast cholesterol o wysokiej gęstości (HDL) jest dobry, bo pomaga usunąć LDL z krwi. Aby utrzymać poziom cholesterolu na bezpiecznym poziomie - zwykle wystarczy zmiana w diecie i trybie życia.

spossby na alergie

Problemy dobrze znane każdemu alergikowi: swędzenie, podkrążone oczy, katar czy kichanie - to najbardziej znane objawy kataru siennego oraz innych typów alergii. Dziś od ręki dostaniemy leki antyalergiczne, proponujemy jednak kilka naturalnych, domowych sposobów i podpowiedzi, jak skutecznie radzić sobie z alergią.

apteczka domowa

Dobrze przygotowana apteczka pierwszej pomocy jest niezbędna w każdym domu. Ale jak ją przygotować?

ból menstruacyjny

Prawie każda kobieta odczuwa dyskomfort tuż przed miesiączką. Radzimy sobie w różny sposób, przede wszystkim środkami farmaceutycznymi, różnymi tabletkami. Nie zawsze to pomaga ale na szczęście są inne środki i sposoby aby radzić sobie z dyskomfortem.