Domowe sposoby na mrówki

Mrówki opanowały Twój teren? Szczególnie wiosną ten problem spotyka wiele rodzin. Istnieją skuteczne i potwierdzone domowe sposoby na te owady. Jak zawsze zalecamy rozwagę i ostrożność przy stosowaniu domowych sposobów. Jeśli te zawiodą, na sklepowych półkach znajdziemy szereg specjalistycznych preparatów.

domowe sposoby na mrówki
http://www.flickr.com/photos/nikki_m

Czystość i szczelność

Mrówki dostają się do pomieszczeń zwykle przez niezabezpieczone otwory. Warto się przyjrzeć, spryskać je odpowiednimi preparatami. W domach pamiętajmy, aby przetworzone pożywienie i owoce/warzywa trzymać w lodówce. Czystość w pomieszczeniach zmniejsza ryzyko wystąpienia mrówek.

Ocet, cytryna, mieszanki

Polecamy miejsca występowania mrówek spryskać octem. Słyszeliśmy również o mieszankach octu z wodą i cytryną. Takie mieszanki mogą być skuteczne. Możemy również w miejscu występowania mrówek zastosować sok z cytryny.

Stosuj to czego nie lubią mrówki

Drażniąco na mrówki działa proszek do pieczenia, sól, cynamon, liście laurowe, liście krzewów pomidorów. Można tymi składnikami zamknąć szlaki, którymi wędrują mrówki do pomieszczeń.

Miodowa pułapka

Łyżka miodu rozprowadzona na niewielkim talerzu. Mrówki bardzo lubią słodkie substancje, lgną do miodu i zwykle z niego się już nie wydostają. Przy osiągnięciu większej liczby mrówek w miodzie - myjemy talerz i ponownie nanosimy miód.

Boraks

Ciekawym sposobem jest użycie specjalnego proszku o tej nazwie. Zwykle jest on pomocny przy lutowaniu, ale tym razem mieszamy go z ugotowanym żółtkiem jajka. Pozwalamy aby mrówki zajęły się tą mieszanką. Mrówek już nie zobaczymy, ale radzimy tą metodę stosować w ostateczności i uważać aby dzieci i domowe zwierzęta nie miały z nią styczności.

Specjalistyczne preparaty

Gdy wszystko zawiedzie, pozostaje udać się do sklepu i kupić jeden z popularnych specyfików/spray'ów na mrówki. Nie będziemy polecać żadnej konkretnej firmy, większość pozwala skutecznie zwalczyć te owady.