Muchy opanowały Twój dom? Sezonowo takie zdarzenia mają miejsca, występują z różną intensywnością. Te bzyczące potwory nie dają Ci spać? Przedstawiamy kilka domowych sposobów, jak pozbyć się much z domu raz na zawsze! Jak zawsze pamiętajmy o ostrożności i zdrowym rozsądku!

Czy rośliny dadzą radą pozbyć się much?

Muchy, jak większość latających owadów można odstraszyć z domu pielęgnując np. na parapecie paproć lub lawendę (która bardzo lubi silnie nasłonecznione miejsca, a którą można zastąpić olejkiem, rozpylonym wewnątrz pomieszczeń, w okolicy okna).

Przeczytaj również: Jak pozbyć się moli spożywczych?

Lepy, siatki, lampy i chemia

Te elementy towarzyszą nam od pokoleń, są ogólnodostępne. Aromatyzowane lepy, choć nie wyglądają przyjemnie – są skuteczne. Podobnie jak drobna siatka (stalowa lub materiałowa), przytwierdzona do okna, np. z zewnętrznej strony. W sklepach dostępne są również specjalistyczne preparaty w spray’ach, na pewno dla much będą śmiertelnym niebezpieczeństwem. W sklepach znajdziecie również specjalne lampy owadobójcze, wykorzystujące energię elektryczną.

Ludowe sposoby na muchy

Starsi ludzie twierdzą, że kolor niebieski skutecznie odstrasza muchy. Mamy wątpliwości, ale ludowe porzekadła kazały malować okolice okien na kolor niebieski (również ściany i wnętrza pomieszczeń).

Czystość wrogiem much

Czyli lepiej zapobiegać problemowi. Dbaj o wnętrze mieszkania/domu, myj regularnie podłogę. Szczególnie dbaj o czystość łazienek i kuchni. Muchy zdecydowanie liczniej występują w zaniedbanych kątach.

Chowaj jedzenie przed muchami

Pozostawianie niedojedzonych kanapek, nadgryzionych owoców i innych podobnych rzeczy poza lodówką – zwiększa prawdopodobieństwo pojawienia się much. Zanim więc wystąpią – nie ułatwiaj im zadania i nie pozostawiaj jedzenia na wierzchu.

Przeczytaj również: Jak się pozbyć muszek owocówek?

A gdy wszystko zawiedzie… ?

Cóż… pozostaje użyć sprawdzonej łapki na muchy i samemu wyjaśnić sprawę. Jednak wierzymy, że powyższe domowe sposoby na muchy pomogą skutecznie zwalczyć te nieprzyjemne owady. Powodzenia!

Oceń nasz artykuł: