Domowe maseczki z migdałów

Olejek migdałowy

Ta maseczka nadaje się do cery wrażliwej.

Cudowne właściwości odżywcze i odmładzające ma olejek migdałowy. Doskonale nawilża skórę i uzupełnia brak lipidów, regenerując jednocześnie jej naturalną barierę ochronną.

Nakładaj olejek migdałowy na oczyszczoną i osuszoną twarz i zmyj po 25 minutach tonikiem lub letnią wodą. Powtarzaj zabieg 2-3 razy w tygodniu, a na pewno zauważysz, że Twoja skóra nabrała pięknego blasku, a jej kolor wyrównał się.

Maseczka złuszczająca z miętą i migdałami

Ta maseczka nadaje się do cery tłustej. Nie polecamy jednak do cery wrażliwej lub naczyniowej, w przypadku których mięta może wywołać podrażnienia.

Łyżeczkę suszu Mięty pieprzowej zalej wrzątkiem i odstaw na 3 minuty. Po tym czasie przecedź i oddziel wymoczone listki od naparu, oba składniki schłódź do temperatury pokojowej. Wymoczony susz mięty wymieszaj dokładnie z 1 łyżką zmielonych migdałów i 1 łyżką mąki owsianej. Dolej trochę naparu z mięty. Przemieszaj wszystko bardzo dokładnie aż do uzyskania jednolitej masy (w razie czego dolewaj naparu).

Powstałą gęstą papkę nałóż na twarz na 15 minut. Po tym czasie delikatnie zdejmij ją i przemyj twarz letnią, najlepiej przegotowaną wodą.

Maseczka bananowo-migdałowa

Polecana do cery normalnej, mieszanej i suchej.

Potrzebujesz pół banana, najlepiej dojrzałego, aby był miękki i pozwolił Ci się swobodnie rozsmarować.

Banana rozgnieć na papę. Dodaj 1 łyżkę otrębów migdałowych (zmielonych migdałów ze skórką) i 1 łyżkę olejku migdałowego. Wszystkie składniki dokładnie wymieszaj, w razie czego dolej więcej olejku.

Powstałą papkę nałóż na twarz na około 20 minut. Po tym czasie zdejmij maseczkę i spłucz letnią, przegotowaną wodą.

Maseczka z rozmarynu, płatków owsianych i migdałów

Polecana do cery tłustej i mieszanej.

1 łyżeczkę suszonego rozmarynu zalej wrzątkiem i odstaw na 15 minut. Po tym czasie przecedź, oddzielając napar od ziół. Zioła możesz wyrzucić, napar odstaw do schłodzenia.

W moździerzu utrzyj 2 łyżki płatków owsianych i 1 łyżkę migdałów. Przesyp proszek do miski, dodaj trochę naparu z rozmarynu i wymieszaj.

Maseczkę nałóż na twarz na około 20 minut. Po tym czasie zdejmij zeschniętą papkę z twarzy, a twarz przemyj tonikiem lub wodą.

Maseczka odżywcza z miodu, twarożku i olejku migdałowego

Polecana do cery normalnej, mieszanej i suchej.

W miseczce dokładnie mieszamy ze sobą wszystkie następujące składniki: 2 łyżki świeżego białego sera, 1 łyżkę miodu, 1 łyżkę jogurtu naturalnego oraz 1 łyżeczkę olejku migdałowego. Powstałą w ten sposób odżywczą maseczkę nakładamy na twarz na 20-30 minut. Po tym czasie zmywamy.

Oceń nasz artykuł: