Domowe peelingi z migdałów

Peeling z otrąbków migdałowych

Pół szklanki tłustego mleka wymieszaj dokładnie z pół szklanki otrąbków migdałowych (ewentualnie pół szklanki zmielonych migdałów), dodaj łyżkę olejku migdałowego. Peeling nałóż na twarz i delikatnie wmasuj. Na koniec zdejmij peeling, a twarz przemyj przegotowaną wodą. Uważaj, żeby drobinki migdałów nie dostały się do Twoich oczu!

Peeling z cytryny, miodu i migdałów

Peeling nie nadaje się do cery suchej i wrażliwej, ponieważ cytryna może wywołać podrażnienia.

1,5 łyżki zmielonych migdałów wymieszaj dokładnie z 1,5 łyżki miodu i 1 łyżką świeżo wyciśniętego soku z cytryny. Nałóż na twarz i delikatnie wmasuj, omijając okolice oczu. Spłucz ciepłą, przegotowaną wodą.

Inne…

S.O.S. dla popękanej skóry

Dla przesuszonej, popękanej skóry najlepszy będzie szybko działający, regenerujący kompres: żółtko jaja kurzego zmieszaj z 2 łyżkami miodu i łyżką olejku migdałowego. Dwa razy dziennie smaruj przesuszone miejsce, a z pewnością szybko odnotujesz poprawę!

Odżywczy okład na dłonie

Jeśli skóra Twoich dłoni jest bardzo wysuszona lub nawet chropowata, zafunduj sobie ten prosty i tani zabieg, a rezultat na pewno mile Cię zaskoczy!

Potrzebujesz 2 łyżki zmielonych na mączkę migdałów (najlepiej zmielone lub posiekane migdały zetrzyj w moździerzu). Dodaj do nich łyżeczkę olejku migdałowego, łyżkę miodu i łyżeczkę mleka. Do tego dodaj jedno żółtko jaja kurzego i energicznie wymieszaj.

Okład najlepiej stosować na noc – nałóż na dłonie grubą warstwę mieszanki, a na to rękawiczki. Efekt gwarantowany

Zamiast mydła – codzienna pielęgnacja

Do przygotowania tego cudownego mydełka potrzebujesz następujących składników:

  • 200 g delikatnego mydła dla dzieci
  • 2 szklanki wody źródlanej
  • 2 łyżki miodu
  • 2 łyżki olejku migdałowego
  • 1 łyżka oleju z nasion pszenicy
  • ½ szklanki naparu z rumianku (Napar przygotowujemy, zalewając ½ szklanki wrzątku 1 łyżeczkę suszu rumianku. Po 20-30 minutach przecedzamy i odstawiamy do ostygnięcia)

Mydło dla dzieci ścieramy na tarce, przesypujemy do garnuszka i zalewamy źródlaną wodą. Wstawiamy do tzw. kąpieli wodnej – garnuszek z mydłem wkładamy do większego garnka, do połowy napełnionego wodą i podgrzewamy. W ten sposób mydło powinno się rozpuścić. Mieszając, dodajemy wszystkie pozostałe składniki: miód, olejki i napar. Na koniec bardzo dokładnie mieszamy. Można emulsję przelać do butelki.

W ten sposób powstało bardzo delikatne, odżywcze mydełko, które z pewnością przysłuży się Tobie i Twojej rodzinie.

Zobacz też:

Przepisy kulinarne z migdałów

Oceń nasz artykuł: